< o1odjezd  
V současné době příležitostně průvodcuji výhradně u
CK Kudrna
a mám převážně na starosti zájezdy za "Via Ferratami" neboli takové to lezení po skále podél hromosvodu (ocelového jistícího lana).  Mám v plánu je jezdit do roztrhání těla, takže se na nich rád s vámi uvidím nejen letos, ale třeba i příští letní sezónu.


Zde je jejich prezentace:

Plánované zájezdy 


RAXALPE
DOLOMITSKÁ KLASIKA
To NEJlepší z Dolomit
DACHSTEIN
ENNSTÁLSKÉ ALPY
VYSOKÉ TAURY
SLOVENSKÝ ZIMNÍ RÁJ

Něco málo na kolech:

Z BRNA DO VÍDNĚ
    
VÍDNÍ O STO ŠEST


Vegetnické akce:

NEJSLAVNĚJŠÍ PŘIDUNAJSKÉ TERMÁLY

Přihlásit se klasicky na www.kudrna.cz


PS. 
Propaguju zájezdy z čistě zjistných soukromých důvodů. Chci aby moji známí tam byli také. Bazi 
 

 Home                                                             


  stup na vrchol Tofana di Rozes (3.225 m) válečným tunelem a pak ferratou Lipella (červená – D). Po túře zajdeme ochutnat capuccino v Cortině d´Ampezzo.
4. - 5. Od jezírka Lago d´Antorno nastoupáme k chatě Fonda Savio, odkud zdoláme žebříkovou ferratu Merlone (červená – C) až na nádherný vyhlídkový vrchol Cima di Cadin (2.796 m). Noční cesta přes Rakousko domů, v ranních hodinách návrat do Brna.

Nástupní místo: Brno
Cena zahrnuje: dopravu autobusem, 2x ubytování v penzionu nebo v kempu s polopenzí,průvodce, lanovka na věže Monte Cristalla, pojištění léč. výloh, zákonné pojištění CK a 1x pišingr

To NEJlepší z Dolomit
Nikde jinde na světě nenajdete krajinu tolika kontrastů, barev, bizarních tvarů, ohromných skalních stěn,věží a osamělých skal jako zde. Stejný ohlas jako překrásná příroda vzbuzují také pohnuté dějiny, do nichž se krvavým písmem zapsala první světová válka. Dolomity jsou též proslulé zajištěnými cestami – tzv. via ferratami.Pro letošek se vracíme k osvědčeným nejlákavějším túrám (nejen) k nejvyšším vrcholům těchto vápencových velikánů, přidáme ovšem i několik novinek. Program je připraven tak, abychom bez dlouhých každodenních přejezdů bydleli jen ve dvou kempech. Připravili jsme též alternativní program pro milovníky klasické turistiky nalehko po pohodlných cestách. Během osmi dnů v horách si přijde na své úplně každý.

1. - 2. V pátek večer z Brna přes Rakousko do Itálie. Pod třítisícovkou Piz Boe ve skupině SELLA si zhodnotíme svou ferratistickou formu v zajištěné cestě Br. Tridentina. Turisté vyšlápnou vstříc jezeru, chatě a vrcholu Cima Piscadu (2.985 m).
3. - 4. Vyhlídkový turistický okruh kolem masivu LANGKOFEL budou moci ferratisté okořenit výstupem do jeho srdce a ferratou O. Schuster na vrchol Plattkofel (2.954 m). Nejvyšší vrchol Dolomit MARMOLADA (3.343 m) zdoláme severní cestou přes ledovec a zajištěný výstup na vrcholový hřeben. POZOR: výstup je podmíněn mačkami, cepínem a zkušenostmi. Pro ostatní účastníky je připravena méně náročná a přesto hodnotná ferrata, z níž si Marmoládu prohlédneme z protějšího vrcholu Colaz.
5. - 6. Další okruh nás povede kolem věže RODA DE VAEL (2.806 m) ve skupině ROSENGARTEN, ferratou Rotwand vystoupíme až na zmiňovaný vrchol. Naproti masivu Marmolada si dáme jednu hodnotnou ferratu Via delle Trincée. Turisté si hřeben podejdou úbočím do sedla PADON a společně s ferratisty sejdou do lyžařského centra Arabba. Odtud se přesuneme do olympijské CORTINY D´AMPEZZO.
7. V Ampezzianských dolomitech se nejprve podíváme pod přepad mohutného vodopádu Cascade Ru de Fanes, abychom pak ferratou E. Bovero vystoupili na vyhlídkový vrchol COL ROSA (2.166 m).
8. Přímo naproti našeho kempu nás nejprve čeká ferrata P. Strobel pod vrchol POMAGAGNON. Turisté pošlapou pod monumentálními masívy Monte Cristallo do sedla Tre Croci, společně pak na zmrzlinu do CORTINY D´AMPEZZO.
9. - 10. Na závěr sezobneme osvědčenou třešinku na dortu - okruh kolem masívu TRE CIME di LAVAREDO s bonusovou dvojicí ferrat na žebříkový Toblinger Knoten a tunelový PATERNKOFEL. Návrat přes Rakousko do Brna.

Nástupní místo: Brno
Cena zahrnuje: dopravu autobusem, 7x kemp, polopenzi, průvodce, pojištění léč. výloh, zákonné pojištění CK a 3x pišingr


DACHSTEIN
Nejvýchodnější alpská třítisícová „střecha“ Hoher Dachstein obklopená trojlístkem ledovců se stává prestižním centrem celoročních outdoorových aktivit, mnohdy velmi adrenalinových. Není divu, že je stále velmi vyhledávanou destinací příznivců vysokohorské turistiky (VHT) i „Via ferrat“. Z jižní strany od Ramsau podnikneme hodnotné celodenní túry a průměrně zdatný ferratista zase zvládne hned několik zajištěných cest, vše „nalehko“. Nocovat budeme na horské chatě (spacák, jídlo netřeba). Celou dobu strávíme ve výškách nad 2.000 m.

1. - 2. Ve čtvrtek odjezd ve 22:00 hod. z Brna, z RAMZAU vystoupáme k chatě Guttenberghaus a pak k jezeru Silberkar See. Ferratisté zajištěnou cestou Jubilaeums k-steig (obtížnost C-D) na vrchol Eselstein (2.553 m).
3. Celodenní túra pod vrchol Hoher Dachstein, ferratisté zdolají sousední „sestřičku“ Großer Koppenkarstein (2.865 m) ferratou IRG (D).Méně zdatné čeká středně obtížná hřebenovka ferratou Ramsauer k-steig (B-C) přes „Gerlachovský“ vrchol Hohe Gamsfeld (2.665 m).
4. Nedělní sestup nádhernou stříbrnou soutěskou Silberklamm si zpestříme novou vzdušnou sportovní ferratou Hias Ktsg (D). Návrat do Brna kolem 22:00 hod.

Nástupní místa: Brno, České Budějovice
Cena zahrnuje: dopravu autobusem, průvodce, 2x ubytování na chatě, pojištění léč. výloh, zákonné pojištění CK a 1x pišingr


ENNSTÁLSKÉ ALPY
Zamilovali jste si lezení po via ferratách nade vše, už máte něco nalezeno a chcete okusit další výzvy na poli náročnějších zajištěných cest? Rakousko je naštěstí zemí, kde se nové sportovní ferraty hojně budují a pro svou dávku adrenalinu nemusíme jezdit daleko. V neprávem opomíjené oblasti krásných Ennstalských Alp potěšíme nejen ferratisty-fajnšmekry, ale stejně tak jsou připraveny hodnotné výstupy s luxusními výhledy i pro vyznavače klasické vysokohorské turistiky. Nocovat budeme v kempu s dobrým zázemím a kudrnovskou polopenzí.

1. - 2. Odjezd ve čtvrtek pozdě večer přes Mariazell do oblasti Hochschwabu, kde si ráno dáme na úvod fun-ferratu Bürgeralm (D) až k vyhlídce Skywalk, kde se potkáme s turisty, kteří sem dorazí malebným podhůřím masívu Hochschwabu. Nástup k zajištěné cestě si usnadníme lanovkou (v ceně zájezdu)
3. Vyhlídkový vrchol PFAFFENSTEIN (1.865 m) zdoláme pomocí ferraty Eisenerzer steig (C/D), turisté přejdou nádherný hřeben Eisenerzských Alp přes vrchol REICHHALS (2.143 m).
4. Lapat po dechu budeme při výstupu náročnou ferratou Kaiser-Franz-Joseph (D) od smaragdového jezera Leopoldsteiner See k vrcholu Hochblaser (1.771 m). Visutý lanový most i parádní výhledy budou zlatým hřebem zájezdu. Turisté dorazí ke zmiňovanému jezeru výšvihem přes horské louky Pfaffenlahn. Návrat v neděli do Brna ve večerních hodinách.

Nástupní místo: Brno
Cena zahrnuje: dopravu autobusem, 2x ubytování v kempu, polopenzi, lanovku, průvodce, pojištění pojištění léč. výloh, zákonné pojištění CK a 1x pišingr

VYSOKÉ TAURY
Třítisícové štíty nejvyšších rakouských hor vytváří jedinečnou kulisu k překrásným přírodním scenériím. Ne nadarmo jsou tato místa zahrnuta do národního parku Hohe Tauern. Z lázeňského města Bad Gastein je možné podnikat jak nepříliš náročné turistické okruhy, tak i seriózní vysokohorské túry, které nás zavedou až k nejvyšším vrcholkům. Komu stačí do světa hor jen nakouknout, může využít k výstupu či sestupu lanovku a udělat si program úplně vlastní. Budeme bydlet v mládežnickém penzionu cca 15 minut chůze od centra městečka, takže večery můžete strávit třeba i v některém z vyhlášených kasín (v tom případě oblek s sebou) anebo mimořádně příjemnou návštěvou termálních lázní s vyhřívanými bazény a saunou.
1. - 2. Odjezd ve 22:00 hod. z Brna do Českých Budějovic a dále do Rakouska. Autobus nás vysadí v lázeňském městečku BAD HOFGASTEIN. Kolem místního zámečku vystoupáme ke kabinové lanovce, která nám může usnadnit dobytí vrcholu TÜRCHLWAND (2.537 m). Pokocháni výhledy na Taurské ledovce sestoupíme horskými loukami a pastvinami k busu, který nás odveze na večeři.
3. Ze Sportgasteinu (1.558 m) pokoříme KREUZKOGEL (2.686 m) nebo ho alespoň přetraverzujeme, abychom Gasteinskou lázeňskou promenádou došli na večeři do penzionu.
4. - 5. Pěšky nebo lanovkou až na vrchol Stubner Kogel (2.246 m), nádhernou hřebenovkou k jezeru Pochkar a k busu čekajícímu ve Sportgasteinu. Vrátíme se do penzionu a po večeři necháme odpočinout zmožená těla v termálních bazénech v Bad Gasteinu. Pozdě večer vyrazíme na cestu domů, abychom byli nad ránem v Brně.

Nástupní místa: Brno, České Budějovice
Cena zahrnuje: dopravu autobusem, 2x penzion s polopenzí, průvodce, pojištění léč. výloh, zákonné pojištění CK a 1x pišingr
Cena nezahrnuje: fakultativní využití lanovek (cca 22 EUR), jimiž lze některé túry zkrátit a vstupy do termálů (cca 15 EUR)

SLOVENSKÝ ZIMNÍ RÁJ
Už jste někdy stoupali visutými žebříky kolem 90-ti metrové hory ledu zamrznutého vodopádu, proplétali se tichými zasněženými „tiesňavami” a roklemi? Ocitli jste se v zajetí skal a ledového království při pochodu po hladině zamrzlé řeky či sledovali z panoramatické vyhlídky majestát zasněžených velehor? Že ne? Tak pojeďte objevit další rozměr malebné oblasti Slovenského ráje! Na své si přijdou všichni milovníci přírody a turisté, ale i rodiny s odrostlejšími školáky (nezbytná je odolnost vůči závratím a jistá chůze). A komu by to nestačilo, může si „šalinó“ zajet do Tater až na Štrbské pleso. Bydlet budeme v turistické ubytovně v Popradu se zajištěnými snídaněmi, které jsou servírované formou bufetových stolů. Večer si zajdeme na halušky nebo se prohřejeme v termálním Aquaparku.

1. - 2 Ve čtvrtek před půlnocí odjezd z Brna, noční přejezd Slovenska do ráje. Túra roklinami Velký Sokol a Piecky, večerní řádění a rozmrzání v popradském aquparku s vyhřívaným bazénem, tobogány a dalšími atrakcemi, seznamování se s místními hospůdkami.
3. - 4. Roklina Suchá Belá, vodopád Kyseľ, Klaštorisko a Sokolí dolina. Fakultativně lze podniknout výlet na Štrbské pleso. Překonáme zamrzlý Prielom Hornádu a vyšplháme až na Tomášovský výhľad. Odpoledne vyrazíme do ČR – příjezd do Brna okolo 20:00 hod.

Nástupní místa: Brno, Olomouc

Cena zahrnuje: dopravu autobusem, 2x ubytování v turistické ubytovně se snídaní, průvodce, pojištění léč. výloh, zákonné pojištění CK a 1x pišingr


Něco málo na kolech:

Z BRNA DO VÍDNĚ
pohodové poježdění krajem vinic až do rakouské metropole pro ty, kteří po zimě potřebují trochu rozproudit mízu. Mírně zvlněný terén je ideálním startem do nové cyklo sezóny. V podzimním termínu již listí vinic pomalu
usychá, sladké hrozny jsou v sudech a ve sklípcích se stáčí burčák, který náš výlet příjemně zpestří. Ubytování je zajištěno v chatkách. Zájemci si mohou program zpestřit projížďkou malebným Lednicko-valtickým areálem.

1. Z Brna vyjedeme po bývalé Jantarové stezce k benediktinskému klášteru v RAJHRADU a přes Židlochovice (zámek, park, obora) dále Vranovicemi do oblasti Novomlýnských nádrží. Projedeme DOLNÍ VĚSTONICE (proslavené nálezem Věstonické Venuše a hradišti únětické kultury), zastavíme se na ochutnávku úrody ve sklípku ve vesničce Pavlov na úpatí Pálavského hřebene, kde se natáčel humoristický seriál „Slovácko sa sůdí aj nesůdí“. V odpoledních hodinách si prohlédneme velkolepý park a zámek vrcholného romantismu v LEDNICI (UNESCO) , přenocujeme v nedalekém kempu. Druhou alternativou trasy je přejet busem z Brna přímo do Lednice a absolvovat cyklo okruh Lednicko-valtickým areálem.
2. Další den ráno autobusem projedeme vinařské vesničky kraje Weinviertel a na kola opět nasedneme na břehu toku DUNAJE, který nás dovede do centra VÍDNĚ (UNESCO). Cestou je možné si prohlédnout nedaleký klášter Klosterneuburg. Fyzicky zdatnější cyklisté, kteří dají přednost poježdění ve vinařské oblasti před kulturou velkoměsta, mohou vyjet na kole přímo z Lednice a po vinařské cyklostezce dojet až do rakouské metropole. Díky novým a hustě propleteným stezkám projedeme kolem nejslavnějších pamětihodností Vídně: Hofburgu, Stephansdomu, Rathaus, Parlamentu, Státní opery, Karstner Strasse i sochy Johanna Strausse v městském parku až k pouťovému PRÁTRU, odkud již vyrazíme domů.

Nástupní místo: Brno
Doporučený typ kola: silniční, trekové Povrch: 100% asfalt
Cena zahrnuje: dopravu autobusem včetně kol, 1x ubytování v chatce v kempu, průvodce, 1x snídani, pojištění léč. výloh, zákonné pojištění CK a 1x pišingr
       

VÍDNÍ O STO ŠEST
Jedno z nejkrásnějších měst světa je proslulé kromě opery a valčíků také muzei, skvostnými památkami, honosnými nákupními třídami, vyhlídkovým „ruským“ kolem, skvělou kávou, lahodným dortem pana Sachera a třeba ještě voňavým wienerschnitzlem. Díky své poloze v rovinaté krajině při Dunaji je také městem zaslíbeným cyklistům. Prokličkujeme sítí luxusních cyklostezek, které vedou mezi nevýznamnějšími pamětihodnostmi i lákavými kavárnami. Náš mládežnický penzion je umístěn jen pár minut od centra, a tak se při našem poznávání Vídně příliš nenadřeme. Snídaně jsou podávány formou bufetových stolů. Pokoje jsou 2–4 lůžkové.

1. - 2. Z Brna vyjedeme do rakouské metropole Vídně Zájezdy v sobotu v 8:00 hod. Hlavní město Rakouska a sídlo rakousko-uherského císaře projedeme křížem krážem od moderní televizní věže, přes Hundertwasserův dům, Schönbrun až po majestátní katedrálu Stephans Dom či slavný zábavní park Prátr. Nevynecháme žádnou významnou pamětihodnost, Dunaj přejedeme tam i zpět, cyklostezek a historie si zkrátka užijeme dosyta. Návrat do Brna v neděli do 20:00 hod.

Nástupní místo: Brno
Doporučený typ kola: silniční, trekové, lze i na horském
Povrch: 100% asfalt
Cena zahrnuje: dopravu autobusem včetně kol, 1x v mládežnickém penzion se snídaní, průvodce, pojištění léč. výloh, zákonné pojištění CK a 1x pišingr


Vegetnické akce:

NEJSLAVNĚJŠÍ PŘIDUNAJSKÉ TERMÁLY
1. - 2. Z Brna vyjedeme v pátek v 18:00 hod. do VEĽKÉHO MEDERU (býv. Čalovo), kde se ubytujeme v turistické ubytovně ve dvoulůžkových pokojích. Po snídani, kterou máme zajištěnou přímo v místě ubytování, se přesuneme do nedalekého termálu, v jehož vodách se můžeme celý den ráchat (vířivky, sauna, několik celoročních bazénů). Nebo možnost odpoledne vyrazit za poznáním CHKO Žitného ostrova k vodnímu mlýnu v Dunajském Klátově nebo přímo k Dunaji k rezervaci a zámku v obci Číčov. Na večeři se opět sejdeme v naší ubytovně.
3. V neděli po snídani přejedeme do maďarského GYÖRU, kde vyrostl přímo termální ráj (vířivky, tobogány, vodopády, kruhové proudy, horké planetarium, vodní bar …). Louhování lze doplnit i touláním se po těsně přilehlém nádherném starém městě a nákupy. Cesta zpět přes zdymadla a vodní kanál Gabčíkovo. Podvečerní návrat do Brna.

Nástupní místa: Brno, Bratislava
Cena zahrnuje: dopravu busem, 2x nocleh v turistické ubytovně ve dvoulůžkových pokojích, průvodce, 2x snídani, 1x večeři, pojištění léč. výloh, zákonné pojištění CK a 1x pišingr


Přihlásit se klasicky na www.kudrna.cz


PS. 
Propaguju zájezdy z čistě zjistných soukromých důvodů. Chci aby moji známí tam byli také. Bazi 
 

 Home